Діалектологічна практика
У МДПУ імені Богдана Хмельницького студенти другого курсу бакалаврату факультету суспільно-гуманітарних наук та права, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Українська мова і література)», цьогоріч з 11 травня по 22 травня та з 25 травня по 5 червня проходили діалектологічну практику. Керувала практикою доцент кафедри української філології та зарубіжної літератури В.М. Пачева. Проведення практики здійснювалося за допомогою дистанційних технологій на базі Центру сприяння розвиткові та функціонуванню української мови в університеті.
Упродовж 2-х тижнів студенти набували важливих компетентностей, зокрема таких, як володіти різними засобами мовної поведінки, виявляти і аналізувати мовні явища, планувати, організовувати та здійснювати дослідження. Комунікація студентів-практикантів із респондентами як носіями говірок посприяла формуванню навичок спілкування, налаштуванню співбесідників на невимушену розмову за темою. Всі навички можуть бути потрібними здобувачам вищої освіти в науковій та майбутній професійній педагогічній діяльності.
Завершилася практика проведенням конференції «Навчальна (діалектологічна) практика: нові підходи та перспективи в умовах воєнного сьогодення», під час якої відбувся захист звітів, студенти обговорили актуальні проблеми та обмінялися набутим досвідом.